Kategorie

Informacje

Tomasz Sadlakowski

INSTRUKTOR TAŃCA
TANCERZ

Przygodę z tańcem rozpoczął w 1988 roku od tańców towarzyskich w formie użytkowej. Profesjonalnie tańczy od 1991 roku, od tego czasu brał udział w przeszło tysiącu koncertach, spektaklach i pokazach tanecznych. Występował na scenach w kraju i za granicą, od Kanady przez Stany Zjednoczone i Meksyk, kraje Europy, po Koreę i Japonię. Wszechstronny tancerz i instruktor, zainteresowany i zajmujący się różnymi gatunkami tańca. Swój warsztat taneczny rozwijał w wielu szkołach i formacjach tanecznych w ramach dziesiątków warsztatów tanecznych i instruktorskich oraz kursów tańca. Jako tancerz, instruktor i choreograf zwraca uwagę na technikę i estetykę tańca, lecz kładzie też duży nacisk na naturalność, swobodę i kreatywność.

Od 2002 roku zawodowo zajmuje się tańcem. Specjalizuje się w:
• tangu argentyńskim,
• kizombie,
• polskich tańcach narodowych,
• tańcach użytkowych.

Ma uprawnienia zawodowe instruktora tańca sportowego.

Po raz pierwszy z tangiem argentyńskim zetknął się na zajęciach Pauliny Policzkiewicz i Davida Masona w 1998 roku. Od tego czasu uczestniczył w wielu warsztatach i zajęciach tanga prowadzonych przez uznanych argentyńskich i polskich instruktorów m.in. Jose Vazqueza i Annę Yarigo; Marcelo Varla i Analię Vega; Raula Masciocchi i Fatmę Oussaif; Özgüra Demira i Marinę Marquez; Guillermo Cerneaz i Marinę Kenny. Swoje umiejętności w zakresie tanga wielokrotnie prezentował na pokazach i występach scenicznych, jak również prowadząc zajęcia i kursy. Był współzałożycielem i prowadzącym tangową grupę pokazową. W tangu argentyńskim prezentuje styl nuevo, określany czasem jako neotango.

W swoim dorobku tanecznym ma również uczestnictwo w konkursach i turniejach, w których zdobył wiele nagród, w tym tytuł mistrzowski w V Mistrzostwach Polski w Tańcach Narodowych w 2005 roku oraz tytuł Najlepszej Pary Roku w latach 2005, 2007, 2008.

Sędzia główny i sędzia na Wojewódzkich Turniejach Tańców Narodowych – Małopolska i Łódzkie.

Aktywnie uczestniczy w prowadzonych przez siebie zajęciach, lubi tańczyć i chętnie dzieli się z innymi swoją pasją.