Kategorie

Informacje

Katarzyna Gać

INSTRUKTOR TAŃCA
TANCERKA

W 2008 roku ukończyła studia magisterskie w Instytucie Spraw Publicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie na specjalności Zarządzanie Kulturą. Edukację kontynuowała następnie na Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina w Warszawie na Podyplomowych Studiach Teorii Tańca, które ukończyła w 2011 roku, broniąc pracę dyplomową pt. „Taniec w obrzędzie weselnym w regionie gąbińsko-sannickim” napisaną pod kierunkiem dra T. Nowaka.

Jako tancerka Zespołu Pieśni i Tańca „Sanniki”, a następnie Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Jagiellońskiego „Słowianki” zdobywała swoje doświadczenie mając możliwość rozwijać się u najlepszych instruktorów tańca w Polsce. Od 2006 roku jako dyplomowany instruktor tańca ludowego działa w ruchu amatorskim przekazując swoją praktyczną i teoretyczną wiedzę na temat folkloru oraz sztuki tańca. Współpracowała m.in. z Zespołem Pieśni i Tańca „Nowa Ruda” (Nowa Ruda), Zespołem Tanecznym „Chochliki” (Piekary k/Krakowa), Formacją Taneczną „Kolory” (Proszowice), Zespołem Pieśni i Tańca „Gołczawianie” (Gołcza).

Jest członkiem Polskiego Forum Choreologicznego i Otwartego Forum Środowisk Sztuki Tańca.

Jako członek Stowarzyszenia Sztuki i Edukacji Artystycznej w Krakowie od 2008 roku jest organizatorką Warsztatów Tanecznych dla Instruktorów Tańca i Tancerzy, zaś od 2010 roku Kierownikiem Kursu na Instruktora Tańca.